festival-loader

Ücretsiz

Roman Kahramanları İstanbul Edebiyat Festivali


19Aralık
Salı
2023
21Aralık
Perşembe
2023

İstanbul - Maltepe

Marmara Eğitim Köyü

Paylaş:

festival-tanitim-birimi

8.Roman Kahramanları İstanbul Edebiyat Festivali


NE ZAMAN?

19 Aralık 2023 Salı

21 Aralık 2023 Perşembe

NEREDE?

İstanbul - Maltepe
Marmara Eğitim Köyü

DÜZENLEYEN KİM?

Bu etkinlik Maltepe Üniversitesi tarafından düzenleniyor.
www.edebiyatfestivali.ist

Ne zaman yapılacak?

19.12.2023 tarihinde başlayacak.

Ne zaman bitiyor?

21.12.2023 tarihinde bitiyor.

Kim düzenliyor?

Festival sahibi Maltepe Üniversitesi

Programda neler var?

19-21 Aralık 2023 tarihleri arasında Maltepe’de bulunan Marmara Eğitim Köyü’nde gerçekleştirilecek festivalde, Türk romanının son 100 yılındaki belli başlı yazar ve eserler gerek öğrenciler gerekse festival konukları tarafından yorumlanacaktır. Açılış konuşmasını yazar ve müzisyen Zülfü Livaneli’nin yapacağı etkinliklerde yer alacak yazarlardan bazıları: Gülten Dayıoğlu, Oya Baydar, Haydar Ergülen, İnci Aral, Metin Celâl, Feridun Andaç, Aslı E. Perker, Tuna Kiremitçi, Adnan Özer ve İbrahim Dizman. Cumhuriyet dönemi Türk edebiyatının en sevilen, eserleri en çok basılan yazarlarından olan ve eserlerinin okutulması Millî Eğitim Bakanlığı tarafından tavsiye edilen Sabahattin Ali de festivalde özel bir etkinlikle anılacaktır. Bu yıl, Maltepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nin Sahne Sanatları ve Animasyon bölümü öğretim üyeleri ile öğrencileri de festivalde yer alacaktır. Yılın en uzun gecesi 21 Aralık‘ın, Dünya Roman Kahramanları Günü olarak kutlanmasıyla başlayan Roman Kahramanları İstanbul Edebiyat Festivali, her geçen yıl kapsamını genişleterek büyümekte ve daha fazla edebiyatsevere ulaşmaktadır. 19-21 Aralık 2023 tarihleri arasında, Maltepe Üniversitesi’nin ev sahipliğinde Marmara Eğitim Köyü’nde 8.’si gerçekleştirilecek Roman Kahramanları İstanbul Edebiyat Festivali herkese açık ve etkinliklere katılım ücretsizdir.

DETAYLAR

Turizm Kültür Sanat   › Film  

Roman, edebiyatın ana türlerinden biri, hatta lokomotifidir. Yüzyıllardır yaşamımızın içinde ve giderek etkisini arttırıyor. Biz de yılda iki binin üzerinde roman yayımlanan bir ülkeyiz.

AÇIKLAMALAR

Maltepe Üniversitesi, kurucu vakfı İstanbul Marmara Eğitim Vakfının (İMEV) öncülüğünde İstanbul’da okullar, öğrenciler ve öğretmenlerle birlikte Cumhuriyet tarihimizin en güzel etkinliğine ev sahipliği yapıyor. Cumhuriyetin 100. Yılında Türk Romanı ve Romanların Aynasında Türkiye konulu 8.Roman Kahramanları İstanbul Edebiyat Festivali sizleri yine büyüleyici bir edebiyat yolculuğuna davet ediyor.


AfişDİĞER YILLAR


  • 7. Roman Kahramanları İstanbul Edebiyat Festivali
  • 5. Roman Kahramanları İstanbul Edebiyat Festivali
  • 4. Roman Kahramanları İstanbul Edebiyat Festivali


⇱ Sürükle

Hepsini Sil  

X