festival-loader

Uluslararası Zurnazen Festivali


03Eylül
Pazartesi
2018
06Eylül
Perşembe
2018
Etkinlik Yapılıp Bitmiş.

Yeni Tarihler İçin Tıklayın..

Paylaş:

festival-tanitim-birimi

4.Uluslararası Zurnazen Festivali


NE ZAMAN?

03 Eylül 2018 Pazartesi

06 Eylül 2018 Perşembe

NEREDE?

Muğla - Midyat(Estel)
Muğla

DÜZENLEYEN KİM?

Bu etkinlik Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenleniyor.

Ne zaman yapılacak?

03.09.2018 tarihinde başlayacak.

Ne zaman bitiyor?

06.09.2018 tarihinde bitiyor.

Kim düzenliyor?

Festival sahibi Muğla Büyükşehir Belediyesi

Programda neler var?

Festivalin ilk gününde zurna üstatları Ünal Yürük, Halil Çokyürekli, Hasan Çakan, Yenal Satıcı, İlhan Çubukçu, Işık Soğukkuyu, Özdemir Göçer, Taysun Taşkın, Bulgaristan'dan Georgı Dımıtrov, Tayvan'dan Chıenyun Tseng, Makedonya'dan Zhelo Destanovski,Bulgaristan'dan Krasımır Damyanov Dımıtrov, Azerbaycan'dan Rahman Rasimoğlu, Bulgaristan'dan Ilıa Bozhınov Sımeonov, Ermenistan'dan Suren Asatryan, Hindistan'dan Lokesh Anand, orkestra eşliğinde Türkiye ve dünyadan çeşitli eserleri zurna ile seslendirdi. Programda festivalin onur konuğu Hüsnü Şenlendirici de sevilen eserlerini seslendirdi.Yaklaşık 45 dakika sahnede kalan Şenlendirici Ünal Yürük ile de aynı sahneyi paylaşarak bazı eserleri birlikte çaldı. Şenlendirici, programının sonunda ise İzmir'den gelen davul ekibi ile Harmandalı çaldı.

DETAYLAR

Müzik   › Konser  

Dünya’da ilk olan Zurna Festivali ile amacımız kültürel değerlerimize sahip çıkmak, ihtiyacımız olan birlik, beraberlik ve barış için aynı sahnede buluşmak, birlikte aynı melodilerle, aynı enstrümanlarla kol kola girebilmek. Aramızda Fransa’dan baba-kız zurna ve gaydası ile Çin’den akademisyen-sanatçı zurnası ile Milas’ımızdan üç nesil baba, oğul, torun zurnası davulu ile aynı sahnede sizler için çalacak. Bütün sanatçılarımıza emekleri ve nefesleri için teşekkür ediyor, sevginin, hoşgörünün, özgürlüklerin kenti Muğlamızdan herkese selamlarımı iletiyorum.” dedi.

AÇIKLAMALAR

Dünya’da ilk olan Zurna Festivali ile amacımız kültürel değerlerimize sahip çıkmak, ihtiyacımız olan birlik, beraberlik ve barış için aynı sahnede buluşmak, birlikte aynı melodilerle, aynı enstrümanlarla kol kola girebilmek.DİĞER YILLAR


  • 9. Uluslararası Zurnazen Festivali
  • 8. Uluslararası Zurnazen Festivali
  • 7. Uluslararası Zurnazen Festivali
  • 6. Uluslararası Zurnazen Festivali
  • 5. Uluslararası Zurnazen Festivali


⇱ Sürükle

Hepsini Sil  

X