festival-loader

Pamukkale Rallisi


31Ağustos
Cumartesi
2019
01Eylül
Pazar
2019

Denizli

Çeşitli Yerlerde Pamukkale / Denizli

Etkinlik Yapılıp Bitmiş.

Yeni Tarihler İçin Tıklayın..

Paylaş:

festival-tanitim-birimi

1.Pamukkale Rallisi


NE ZAMAN?

31 Ağustos 2019 Cumartesi

01 Eylül 2019 Pazar

NEREDE?

Denizli

DÜZENLEYEN KİM?

Bu etkinlik Ege Otomobil Sporları Kulubü tarafından düzenleniyor.
www.rallypamukkale.com

Ne zaman yapılacak?

31.08.2019 tarihinde başlayacak.

Ne zaman bitiyor?

01.09.2019 tarihinde bitiyor.

Kim düzenliyor?

Festival sahibi Ege Otomobil Sporları Kulubü

Programda neler var?

31 AĞUSTOS 2019 CUMARTESİ Pamukkale Rallisi, 31 Ağustos 2019 Cumartesi günü Akvadi Parkı’nda saat 17.30’da Denizli Büyükşehir Belediyesi Konservatuar sanatçısı Işıl Koç’un konseri ile başlayacak. 31 Ağustos Cumartesi günü saat 18.00’de Denizli Büyükşehir Belediyesi önünden start alacak olan 40 Ralli aracı, şehir merkezinden Akvadi Parkı’na geçecek ve orada asfalt parkurda Seyirci Özel Etabında mücadeleye başlayacak. Ralli pilotları daha sonra Pamukkale travertenleri yanındaki otopark alana geçiş yaparak toprak parkurda Seyirci Özel Etabıyla, izleyenlere heyecan dolu anlar yaşatacak. 1 EYLÜL 2019 PAZAR 1 Eylül Pazar Günü birbirinde özel etaplarla, 40 ralli aracı, Pamukkale Haytabey Mahallesi'nde toprak zeminde son gün etaplarını tamamlayacak. Tüm etapların ardından, Pamukkale travertenlerinin doğal güzelliği altında, Pamukkale Belediyesi Kocaçukur Tesisleri’nde ödül töreni gerçekleştirilecek.

DETAYLAR

Motor Sporları   › Otomobil  

“DÜNYADA BELKİ DE BİR İLKİ GERÇEKLEŞTİRECEĞİZ” Belediye Başkanı Avni Örki, “İlçemizin adını dünyaya duyurmak adına gerçekleştirdiğimiz en önemli projelerden birine imza atmanın haklı gururunu yaşıyoruz. Pamukkale Rallisi’nde Dünya’da belki de bir ilki gerçekleştireceğiz. Balondan ve paraşütten izlenebilecek olan ilk ralli Pamukkale Rallisi olacak” dedi. Pamukkale’de turizmin daha da canlandırılmasına büyük önem verdiklerini belirten Başkan Örki, Pamukkale’nin Denizli’nin en büyük ilçesi olması, konumu, coğrafi yapısı ve tabi ki ilçe sınırları içinde bulunan UNESCO Dünya Mirası Listesi’ne girmiş Pamukkale travertenlerinin de olması gibi birçok ayrıcalığı bulunan bir ilçe olduğunu ifade etti.

AÇIKLAMALAR

Ralli rüzgârı 31 Ağustos – 01 Eylül 2019 tarihlerinde Pamukkale’ de esecek! Ege Otomobil Sporları Kulübü’ nün organize edeceği, Pamukkale Belediyesi’ nin destekleriyle gerçekleşecek yarışın haberi şimdiden Türkiye’nin çeşitli illerinden çok sayıda yarışmacının ilgisini çekmiş bulunmakta. Dünya’ da hem doğal hem kültürel özellikleriyle UNESCO Dünya Mirası Listesine girmiş Pamukkale bu kez Pamukkale Rallisi’ne ev sahipliği yapacak. Pamukkale - Karahayıt bölgesinde yer alacak toprak zemin parkurlarda yapılacak Pamukkale Rallisi ilk defa kullanılacak yaklaşık 58 kilometrelik toprak özel etap parkurlarda gerçekleştirilecek. Her yıl milyonlarca insanın ziyaret ettiği karbeyazı travertenleri, büyüleyici Kleopatra Havuzu, Hierapolis Antik Kenti ile ünlü bölgede gerçekleşecek Pamukkale Rallisi izleyicilere, yarışmacılara tam bir festival havası yaşatacak. 31 Ağustos Cumartesi günü (katılım sağlayacak protokol eklenecek) Denizli Büyükşehir Belediyesi önünden start alacak birbirinden güçlü otomobiller, Akvadi Parkı bölgesinde yapılacak asfalt parkur Şehir Seyirci Özel Etabında mücadeleye başlayan pilotlar Pamukkale travertenleri yanındaki otopark alanında koşulacak toprak parkur Seyirci Özel Etabı heyecanı doruğa taşıyacak. Rekabet 01 Eylül Pazar günü Pamukkale Haytabey mevkiinde koşulacak Özel Etaplar ile devam edecek. Gün sonunda kupalar Pamukkale Koca Çukur Parkı önündeki doğa harikası travertenler manzarası eşliğinde sahiplerini bulacak. Ralli Pilotlarının tatlı rekabetine tanık olacak ralli, aynı zamanda bağışta bulunmak isteyenlerle DMD (Duchenne Musküler Distrofi) Aileleri Derneğine de mücadelelerinde destek olmayı hedefleyecek.


Afiş

⇱ Sürükle

Hepsini Sil  

X