Sinemardin Uluslararası Mardin Film Festivali


13Ekim
Cuma
2017
19Ekim
Perşembe
2017

Mardin - Mardin

Mardin / Merkez

Etkinlik Yapılıp Bitmiş.

Yeni Tarihler İçin Tıklayın..

Paylaş:


11.Sinemardin Uluslararası Mardin Film Festivali


NE ZAMAN?

13 Ekim 2017 Cuma
19 Ekim 2017 Perşembe

NEREDE?

Mardin - Mardin
Mardin / Merkez

DÜZENLEYEN KİM?

Bu etkinlik Mardin Film Ofisi tarafından düzenleniyor.
www.sinemardin.com.tr

Ne zaman başlıyor?

Sinemardin Uluslararası Mardin Film Festivali 13.10.2017 tarihinde başlayacak.

Ne zaman bitiyor?

Sinemardin Uluslararası Mardin Film Festivali 19.10.2017 tarihinde bitiyor.

Kim düzenliyor?

Festival sahibi Mardin Film Ofisi

Programda neler var?

Mardin'de bu yıl "Hikayeler" teması ile göç, içsel yaşam ve umut hikayelerini vitrinine taşıyacak "SineMardin 11. Uluslararası Mardin Film Festivali" başladı. Festivalin başlaması dolayısıyla bir alışveriş merkezinde verilen kokteyle İl Kültür ve Turizm Müdürü Alaaddin Aydın, Kırklar Kilisesi Başpapazı Gabriel Akyüz, yönetmen, oyuncu ve davetliler katıldı. Festival Başkanı Zihni Tümer, tarihi şehirde sinema sektöründe 11. festivali gerçekleştirdiklerini belirtti. Film seçkilerini tamamen izleyici beğenisi ve senaryosu üzerinden seçtiklerini aktaran Tümer, şöyle konuştu: "Onurlandırılmış beğeni kazanılmış filmleri kendi programımızın içine dahil ediyoruz. Mardin ve bölgede çok sevdiğimiz hikayeler var. Bu seneki temamızda hikayeler. Bu festivallerde ilk defa kendimizi AVM içinde bulduk. Gelişen teknolojiye daha rahat ayak uydurmak ve daha vizyon görmemiş filmleri salonlarda beğeniye sunmak istedik." "İşe Yarar Bir Şey" filminin yönetmenlerinden Pelin Esmer de huzurlu şehir Mardin'den çok etkilendiğini dile getirdi.


DETAYLAR

Turizm Kültür Sanat   › Film  
Kültürüyle bambaşka bir evren olan Mardin’in önemli etkinliklerinden olan SineMardin Uluslararası Mardin Film Festivali, sinemaseverlerle buluşmaya hazırlanıyor. Mardin’in kültürü, atmosferi ve tarihine bir de sinemayı ekleyin. Bu nefis tariften lezzetsiz bir şey çıkar mı? Tabii ki bu imkansız! 2006 yılından beri Mardin’e renk veren ve SineMardin kimliğiyle gerçekleştirilen Uluslararası Mardin Film Festivali,Mardin’in kültürüyle sinema birleşince leziz bir tat yakalayan festival, şehirde sinemanın gelişimini ve üretiminin artmasını amaçlıyor. Uzun metraj, kısa metraj ve belgesel alanlarında filmlerin yarıştığı SineMardin Uluslararası Mardin Film Festivali her geçen yıl sesini daha çok kitleye duyuruyor ve sadece Mardin’in değil bütün Güneydoğu Anadolu’nun ortak türküsü olma yolunda ilerliyor. Sinemanın gücünün Mardin’in zengin kültürüyle harmanlanmasıyla ortaya çıkan eserlerin yarıştığı SineMardin Uluslararası Mardin Film Festivali’nde yarışmaların yanında film gösterimleri, etkinlikler ve sinema aşıklarının severek katıldıkları atölyeler de yer alıyor. Sinema güzel, Mardin güzel, SineMardin Uluslararası Film Festivali’nin nasıl güzel oluğunu söylemeliyiz.

AÇIKLAMALAR

Kültürüyle bambaşka bir evren olan Mardin’in önemli etkinliklerinden olan Sine Mardin Uluslararası Mardin Film Festivali, sinemaseverlerle buluşmaya hazırlanıyor. Mardin’in kültürü, atmosferi ve tarihine bir de sinemayı ekleyin. Bu nefis tariften lezzetsiz bir şey çıkar mı? Tabii ki bu imkansız! 2006 yılından beri Mardin’e renk veren ve Sine Mardin kimliğiyle gerçekleştirilen Uluslararası Mardin Film Festivali, bu yıl 11. kez gerçekleştiriliyor. Mardin’in kültürüyle sinema birleşince leziz bir tat yakalayan festival, şehirde sinemanın gelişimini ve üretiminin artmasını amaçlıyor. Uzun metraj, kısa metraj ve belgesel alanlarında filmlerin yarıştığı SineMardin Uluslararası Mardin Film Festivali her geçen yıl sesini daha çok kitleye duyuruyor ve sadece Mardin’in değil bütün Güneydoğu Anadolu’nun ortak türküsü olma yolunda ilerliyor. Sinemanın gücünün Mardin’in zengin kültürüyle harmanlanmasıyla ortaya çıkan eserlerin yarıştığı Sine Mardin Uluslararası Mardin Film Festivali’nde yarışmaların yanında film gösterimleri, etkinlikler ve sinema aşıklarının severek katıldıkları atölyeler de yer alıyor. Sinema güzel, Mardin güzel, Sine Mardin Uluslararası Film Festivali’nin nasıl güzel oluğunu söylemelıyiz.

Afiş


DİĞER YILLAR


  • 14. Sinemardin Uluslararası Mardin Film Festivali
  • 13. Sinemardin Uluslararası Mardin Film Festivali
  • 12. Sinemardin Uluslararası Mardin Film Festivali

Mardin Festivalleri (2024 - 2025)


Mardin Uluslararası Kısa Film Festivali
Mardin
Tahmini Tarih:04.12.2024 / 06.12.2024

⇱ Sürükle

Hepsini Sil  

X