Sinemardin Uluslararası Mardin Film Festivali


02Kasım
Cuma
2018
09Kasım
Cuma
2018

Mardin - Mardin

Mardin / Merkez

Etkinlik Yapılıp Bitmiş.

Yeni Tarihler İçin Tıklayın..

Paylaş:


12.Sinemardin Uluslararası Mardin Film Festivali


NE ZAMAN?

02 Kasım 2018 Cuma
09 Kasım 2018 Cuma

NEREDE?

Mardin - Mardin
Mardin / Merkez

DÜZENLEYEN KİM?

Bu etkinlik Mardin Film Ofisi tarafından düzenleniyor.
www.sinemardin.com.tr

Ne zaman başlıyor?

Sinemardin Uluslararası Mardin Film Festivali 02.11.2018 tarihinde başlayacak.

Ne zaman bitiyor?

Sinemardin Uluslararası Mardin Film Festivali 09.11.2018 tarihinde bitiyor.

Kim düzenliyor?

Festival sahibi Mardin Film Ofisi

Programda neler var?

Mardin AVM Cinemaximum salonlarında gerçekleşecek festivalde gösterilecek filmler arasında 2018 yılının bol ödüllü filmlerinin yanı sıra bu yılın en iyi çıkış yapan filmleri yer alıyor. Tolga Karaçelik‘in Kelebekler, Mahmut Fazıl Coşkun‘un Anons, Abdurrahman Öner‘in Aydede, Tayfun Pirselimoğlu’nun Yol Kenarı, Vuslat Saraçoğlu’nun Borç, Mehmet Güreli‘nin Dört Köşeli Üçgen, Ender Özkahraman‘ın Zor Bir Karar, Ercan Kesal‘ın Fındıktan Sonra, Aydın Ketenağ‘ın Adem’in Eli, Bedran Güzel‘in Sezen Sokakta filmleri ulusal seçkiyi oluştururken; uluslararası seçkide Nadine Labaki‘nin Capernaum, Jafar Panahi‘nin Üç Yüz, Pawel Pawlikowski‘nin Soğuk Savaş, Hirokazu Koreeda‘nın Bir Aile İşi, Kent Scott‘un Bir Hint Fakirinin Olağanüstü Yolculuğu, Ziad Doueiri‘nin Hakaret, Matteo Garrone‘nin Dogman, Lee Chang-Dong‘un Şüphe filmleri yer alıyor. Çocuk bölümünde ise Jack London‘ın aynı adlı eserinden Alexandre Espigares tarafından uyarlanan Beyaz Diş animasyon filmi gösterilecek. Atölye programında ise yapımcı Zeynep Atakan tarafından yürütülecek Yapım Atölyesi’yle genç sinemacılar, yazarlar ve sinemaseverler film yapım süreciyle ilgili iki günlük atölye programına katılma imkanı bulacaklar.


DETAYLAR

Turizm Kültür Sanat   › Film  
Kültürüyle bambaşka bir evren olan Mardin’in önemli etkinliklerinden olan SineMardin Uluslararası Mardin Film Festivali, sinemaseverlerle buluşmaya hazırlanıyor. Mardin’in kültürü, atmosferi ve tarihine bir de sinemayı ekleyin. Bu nefis tariften lezzetsiz bir şey çıkar mı? Tabii ki bu imkansız! 2006 yılından beri Mardin’e renk veren ve SineMardin kimliğiyle gerçekleştirilen Uluslararası Mardin Film Festivali,Mardin’in kültürüyle sinema birleşince leziz bir tat yakalayan festival, şehirde sinemanın gelişimini ve üretiminin artmasını amaçlıyor. Uzun metraj, kısa metraj ve belgesel alanlarında filmlerin yarıştığı SineMardin Uluslararası Mardin Film Festivali her geçen yıl sesini daha çok kitleye duyuruyor ve sadece Mardin’in değil bütün Güneydoğu Anadolu’nun ortak türküsü olma yolunda ilerliyor. Sinemanın gücünün Mardin’in zengin kültürüyle harmanlanmasıyla ortaya çıkan eserlerin yarıştığı SineMardin Uluslararası Mardin Film Festivali’nde yarışmaların yanında film gösterimleri, etkinlikler ve sinema aşıklarının severek katıldıkları atölyeler de yer alıyor. Sinema güzel, Mardin güzel, SineMardin Uluslararası Film Festivali’nin nasıl güzel oluğunu söylemeliyiz.

AÇIKLAMALAR

Sine Mardin Uluslararası Mardin Film Festivali, bu yıl 2 – 9 Kasım 2018 tarihleri arasında 12. kez gerçekleştiriliyor.Kültür ve Turizm Bakanlığı‘nın desteğiyle Mardin Film Ofisi tarafından düzenlenen 12. Sine Mardin‘in açılış filmi, Türkiye‘nin 2019 Oscar adayı Ahlat Ağacı filmi olacak. Festival, 20 uzun metrajlı ve 16 kısa filmlik seçkisini iki ayrı salonda sunacak.

Afiş


DİĞER YILLAR


  • 14. Sinemardin Uluslararası Mardin Film Festivali
  • 13. Sinemardin Uluslararası Mardin Film Festivali
  • 11. Sinemardin Uluslararası Mardin Film Festivali

Mardin Festivalleri (2024 - 2025)


Mardin Uluslararası Kısa Film Festivali
Mardin
Tahmini Tarih:04.12.2024 / 06.12.2024

⇱ Sürükle

Hepsini Sil  

X