6.Uluslararası Zurnazen Festivali


06Eylül
2021
Pazartesi
21:00 - 24:00
09Eylül
2021
Perşembe
21:00 - 24:00

Muğla

Menteşe’de Prof. Dr. Şadan Gökovalı Açık Hava Tiyatrosu, Marmaris’te 19 Mayıs Gençlik Meydanı, Datça Cumhuriyet Meydanı, Milas Atapark Meydanı


Etkinlik Yapılıp Bitmiş.
Yeni Tarihler İçin Tıklayın..


Festival Kategorisi
Müzik   › Konser  
Festival Editörü
Festivall 1.Editör
Detaylı incele Festival SahibiDünya’da ilk olan Zurna Festivali ile amacımız kültürel değerlerimize sahip çıkmak, ihtiyacımız olan birlik, beraberlik ve barış için aynı sahnede buluşmak, birlikte aynı melodilerle, aynı enstrümanlarla kol kola girebilmek. Aramızda Fransa’dan baba-kız zurna ve gaydası ile Çin’den akademisyen-sanatçı zurnası ile Milas’ımızdan üç nesil baba, oğul, torun zurnası davulu ile aynı sahnede sizler için çalacak. Bütün sanatçılarımıza emekleri ve nefesleri için teşekkür ediyor, sevginin, hoşgörünün, özgürlüklerin kenti Muğlamızdan herkese selamlarımı iletiyorum.” dedi.
Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl 6’ıncısı düzenlenecek olan Uluslararası ZurnaZen Festivali 6 Eylül tarihinde başlayacak. Uluslararası ZurnaZen Festivaline 18’i Türk 4’ü yabancı toplam 22 zurna üstadı katılacak. Festivalin Menteşe ayağında Sakiler yer alırken Marmaris ayağında ünlü sanatçı Hüsnü Şenlendirici sahne alacak.


Afiş
DİĞER YILLAR


  • 7. Uluslararası Zurnazen Festivali
  • 5. Uluslararası Zurnazen Festivali
  • 4. Uluslararası Zurnazen Festivali


⇱ Sürükle

Hepsini Sil  

X