Mudurnu İpek Yolu Kültür Sanat Ve Turizm Festivali


Tahmini Başlama
30Haziran
Cumartesi
2018
Tahmini Bitiş
02Temmuz
Pazartesi
2018

Bolu - Mudurnu

Mudurnu

Etkinlik Yapılıp Bitmiş.

Yeni Tarihler İçin Tıklayın..

Paylaş:

17.Mudurnu İpek Yolu Kültür Sanat Ve Turizm Festivali


NE ZAMAN?

Tahmini Başlama
30 Haziran 2018 Cumartesi
Tahmini Bitiş
02 Temmuz 2018 Pazartesi

NEREDE?

Bolu - Mudurnu
Mudurnu

DÜZENLEYEN KİM?

Bu etkinlik Mudurnu Belediyesi tarafından düzenleniyor.

Ne zaman başlıyor?

Mudurnu İpek Yolu Kültür Sanat Ve Turizm Festivali Kesin değil fakat 30.06.2018 tarihinde başlaması tahmin ediliyor.Festival tarihi yaklaşınca kesin tarih mutlaka sitemizde yayınlanır.

Ne zaman bitiyor?

Mudurnu İpek Yolu Kültür Sanat Ve Turizm Festivali Kesin değil fakat 02.07.2018 tarihinde bitmesi tahmin ediliyor.Festival tarihi yaklaşınca kesin tarih mutlaka sitemizde yayınlanır.

Kim düzenliyor?

Festival sahibi Mudurnu Belediyesi

Programda neler var?

Mudurnu İpek Yolu Kültür Sanat Ve Turizm Festivali programı henüz açıklanmadı.DETAYLAR

Turizm Kültür Sanat   › Turizm-Kültür-Sanat  
Mudurnu festivalinin, 18.sinin düzenlenmesinin engin sevinci, heyecanı ve mutluluğu içerisindeyiz. Bilindiği gibi Mudurnu ilçemiz tarihi kültürel değerleri, turistik doğal güzellikleri ve zenginlikleriyle ilimizin hızla gelişen ilçelerinden birisidir. Uluslararası festivallerle, sosyal, kültürel ve sanatsal etkinliklerin düzenlenmesi; Mudurnu halkını yurtiçi ve yurtdışından gelen sanat ve kültür sevenlerle birleştirici, bütünleştirici, kaynaştırıcı, barış ve kardeşlik içerisinde yaşamaya yönlendirici, hayatın zevk ve hazını tattırıcı etkileriyle, büyük anlam ve önem kazanmaktadır. Türkiye Cumhuriyeti Devletinin Kurucusu ebedi önderimiz Mustafa Kemal Atatürk'ün işaret ettiği çağdaş medeniyet seviyesine ulaşmak için; ekonomik yönden, sosyal yönden, eğitim ve kültürel bakımdan daha çok çalışarak gelişme ve kalkınma kapılarını açmalıyız. Yoksulluktan kurtulmak için iktisaden güçlenerek ekonomik zaferler kazanmalıyız, Milli kültürümüzü çağdaş uygarlık seviyesinin üstüne çıkarmalıyız, Kültür seviyemizin aynasını teşkil eden güzel sanatlara, tiyatroya daha çok önem vermeliyiz, Sanata, sanatçıya sahip çıkmalıyız, Müziği hayatın neşesi, ruhu, sevinci haline getirmeliyiz, Spor hayatını, spor alemini uygarlık yolunda daha çok geliştirmeliyiz, Zamanın gereklerine göre bilim ve teknikten her türlü uygar buluşlardan yararlanmalıyız, Mudurnu ilçemizi; barış ve kardeşlik içerisinde, sağlığın, temizliğin, güzelliğin, turizmin, modern kültür ve sanatın parlayan yıldızı yapmalıyız. Tarihi İpek Yolu güzergahında bulunan UNESCO Adayı Mudurnu ilçemizin tanıtılması ve tarihi mirasın yaşatılması amacıyla Kültür ve Turizm Bakanlığı desteğiyle çeşitli kültürel ve turistik etkinlikler düzenlenmektedir.

AÇIKLAMALAR

Mudurnu İpek Yolu Kültür Sanat Ve Turizm Festivali bu sene de coşkuyla kutlanılması bekleniyor.


Bolu Festivalleri (2024 - 2025)


Mengen Uluslararası Aşçılık Ve Turizm Festivali
Bolu Mengen
23.08.2024 / 25.08.2024
Bolu Müzik Festivali
Bolu
11.10.2024 / 13.10.2024
Bolu Belediyesi Tiyatro Festivali
Bolu Bolu
Tahmini Tarih:15.03.2025 / 23.03.2025

⇱ Sürükle

Hepsini Sil  

X