20.Mersin Uluslararası Müzik Festivali


21Mayıs
2022
Cumartesi
20:00 - 23:59
11Haziran
2022
Cumartesi
20:00 - 23:59

Mersin - Akdeniz

Mersin Kültür Merkezi, Tarsus Baca Meydanı, Mezitli Belediyesi Kültür Merkezi, Tarsus St. Paul Müzesi, Toroslar Belediyesi Amfi Tiyatro, Yenişehir Belediyesi Atatürk Kültür Merkezi, Mezitli Belediyesi Kültür Merkezi, Latin Katolik Kilisesi, MEÜ. Nevit Kodallı Konser Salonu


Etkinlik Şu Anda Yapılıyor.Festival Kategorisi
Müzik   › Konser  
Web Sitesi
www.merfest.org.tr

Festival Editörü
Festivall 1.Editör
Detaylı incele Festival SahibiMersin Uluslararası Müzik Festivali, 2002 yılında Mersin Devlet Opera ve Balesi’nin kuruluşunun 10. yıl dönümünde başlatılan bir projedir. Mersin Uluslararası Müzik Festivali’nin 2007 yılında Avrupa Festivaller Birliği (EFA) üyeliğine kabul edilmesiyle, hem festival, hem de Mersin için yeni bir dönem başlamıştır. Bu dönemde uluslararası sanat kurumları ile olan ilişkiler gözle görülür bir şekilde artış kaydetmiş, festivalde yer almak isteyen sanatçı veya gruplarlardan da önemli oranda başvurular alınmıştır. Böylece, Mersin ve Mersin Uluslararası Müzik Festivali, uluslararası kültür ve sanat ortamında daha çok tanınır hale gelmiştir.
20.Mersin Uluslararası Müzik Festivali, bu yıl da ünlüleri buluşturacak. ‘Müzik Birleştirir’ temasıyla 21 Mayıs-11 Haziran tarihleri arasında dolu dolu bir programla sanatseverlere unutulmaz anlar yaşatacak olan 20. Mersin Uluslararası Müzik Festivalinde 3’ü ücretsiz 12 konser ve gösteri yer alacak. Festival, klasik müzikten caza, türkülerden popa kadar geniş bir yelpazede sanatseverleri bir araya getirecek.


Afiş
DİĞER YILLAR


  • 19. Mersin Uluslararası Müzik Festivali
  • 18. Mersin Uluslararası Müzik Festivali
  • 17. Mersin Uluslararası Müzik Festivali
  • 16. Mersin Uluslararası Müzik Festivali
  • 15. Mersin Uluslararası Müzik Festivali


⇱ Sürükle

Hepsini Sil  

X