Uluslararası Büyükçekmece Kültür Ve Sanat Festivali 24.07.2019 tarihinde başlayacak.
Ne zaman bitiyor?
Uluslararası Büyükçekmece Kültür Ve Sanat Festivali 03.08.2019 tarihinde bitiyor.
Kim düzenliyor?
Festival sahibi Büyükçekmece Belediyesi
Programda neler var?
1.Gün;
*14.00: Doğanın Yüzleri Atölye Etkinliği '' İnsan Hikayeleri ''
*15.00: Uluslararası Atölye Bayramı Gelenksel El Sanatları Sergi Açılışı Cam ve Ahşap Çalıştayı '' Doğa Aşkına ''
2.Gün;
*12.00: Çelenk Sunumu ve Saygı Duruşu
*18.30: Uluslararası Güler Ertan Fotoğraf Yarışması Sergisi
*19.00: Ahşap Gemi Modelleri
*19.30: '' Barış ve Hayat '' Heykel ve Tasarım Sergisi
3.Gün;
*21.00: Kortej Büyükçekmece
*22:30: Fatih Erkoç Konseri
4.Gün;
*17.30: Temirci Sergisi
*18.00: Ahşaba ve Cam'a Dokunma Sergisi
*18.45: Dünya Müzik Enstrümanları Sergisi
5.Gün;
*19.00: Festival Sevgi Bahçesi Oluşturulması ve Barış Kütüğüne Ülke Plaketlerinin Asılması
*19.30: Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Geleneksel Türk Sanatları Bölümü '' Festival Şekerleri Sergisi ''
*19.45: İstanbul Kent Orkestrası - Mehteran Gösterisi
*22.00: Festival Açılışı Özel Dans Gösterisi
*22.30: Açılış Özel Modern Dans Gösterisi
*22.45: Resmi Açılış Seramonisi
6.Gün;
*11.00: Uluslararası Altınköprü Halk Dansları Yarışması
*19.40: Modern Dans Gösterisi - Uykusuzlar Grubu
*19.50: Latin Dans Gösterisi - Çocuk Grubu
*20.00: Altınköprü Halk Dansları Akademisi Rize Yöresi
*20.15: Konuk Ülkelerin Halk Dansları Gösterisi
*21.15: Altınköprü Halk Dansları Akademisi İzmir Yöresi
*22.30: Simge Konseri
7.Gün;
*19.50: Bachata Dans Gösterisi
*20.00: Altınköprü Halk Dansları Akademisi
*21.40: Altınköprü Halk Dansları Akademisi Mardin Yöresi
*22.00: Sponsorlara Plaket Töreni
*22.30: Ferhat Göçer Konseri
8.Gün;
*11.00: Uluslararası Altınköprü Halk Dansları Yarışması
*16.10: Uluslararası Altınköprü Çağdaş Dans Yarışması
*19.50: Sirtaki Dans Gösterisi
*20.00: Altınköprü Halk Dansları Akademisi Adıyaman Yöresi
*20.35: Konuk Ülkelerin Halk Dansları Gösterisi
*21.30: Altınköprü Halk Dansları Akademisi Kırklareli Yöresi
*22.30: Fatma Turgut Konseri
9.Gün;
*11.00-14.00: Uluslararası Altınköprü Halk Dansları Yarışması
*16.00: Uluslararası Altınköprü Çağdaş Dans Yarışması
*19.50: Modern Dans Gösterisi - Kuralsız Gençler Grubu
*20.00: Altınköprü Halk Dansları Akademisi Trabzon Yöresi
*20.15: Konuk Ülkelerin Halk Dansları Gösterisi
*21.45: Basın Başarı / Basın Onur Ödül Töreni ( Oktay Ekşi )
*22.30: Musa Eroğlu
10.Gün;
*13.30: Türk Yemekleri Sergisi
*19.30: Zumba Masterclass Didem Zeybek ve Ekibi
*20.00: Konuk Ülkelerin Halk Dansları Gösterisi
*21.15: Uluslararası Altınköprü Çağdaş Dans Yarışması Ödül Töreni
*21.40: Kültür ve Sanatta Yaşam Boyu Başarı Ödül Töreni ( Oya Başar / Selçuk Yöntem )
*23.00: Festival Komitesi Teşekkür Töreni Uluslararası Halk Dansları Jüri Üyeleri Teşekkür Töreni Halk Jürisi ve Uluslararası Çağdaş Dans Yarışması Jüri Üyeleri Teşekkür Töreni
*23.30: Altınköprü Halk Dansları Yarışması Ödül Töreni
*00.00: Festival Kapanış Havai Fişek Gösterisi
Dünya Festivaller Birliği tarafından 7 kez “En iyi kültür ve sanat festivali ödülüne layık görülen Uluslararası Büyükçekmece Kültür ve Sanat Festivali bu yıl da birbirinden renkli etkinlik ve konserleriyle vatandaşlarla buluşuyor.
Büyükçekmece Belediyesi tarafından bu yıl 20’incisi düzenlenecek olan uluslararası kültür ve sanat festivaline 71 ülkeden 1650 sanat elçisi katılacak.